Lelle2 az eTwinningTwinSpace közösségben Csatlakozz hozzánk!
Online International Conference
LELLE2 KIADVÁNY és a Regionális Kerekasztal Konferencia PROGRAM elérhető magyar nyelven.
LELLE2 Podcast Elkészült az első podcast interjú, melynek témája a középiskolások tanulási készségeinek fejlesztése. Vámosi Réka projektmenedzser beszélgető partnerei Dr. Kővári Edit egyetemi docens, az Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program egyetemi koordinátora és Kigyós Tamás mesteroktató, pszichológus, oktatási szakértő.
MEGHÍVÓ és REGISZTRÁCIÓ a LELLE2 Regionális Kerekasztal Konferenciára, amely 2021. február 26. online kerül megrendezésre.
Nemzetközi online projekttalálkozó / Déva
A LELLE2 Partnerség a negyedik nemzetközi projektértekezletét 2020. november 16-17. között tartotta, amely a világjárvány miatt csak online valósulhatott meg, de a modern digitális eszközök használatának köszönhetően a munka gördülékenyen és hatékonyan zajlott. A kétnapos online találkozót a dévai Téglás Gábor Elméleti Líceum szervezte.
Sikeresen megvalósultak a Gateway tréningek a Partnerek részére az Eszterházy Károly Egyetem Informatikai Fejlesztési Intézete és Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara szervezésében.
Nemzetközi projekttalálkozó Kuressaaréban
A LELLE2 partnerei megtartották a harmadik nemzetközi projekttalálkozójukat az észtországi Kuressaaréban a Kuressaare Gymnasium szervezésében. A találkozó során a partnerek számos, a projektmenedzsmentet, a minőségbiztosítást, a disszeminációt érintő kérdés mellett megvitatták a ”Hogy tanítsunk tanulni?” középiskolai tanári képzés és a bemeneti tanulói mérés eredményeit és visszajelzéseit; a pozsonyi, rövidtávú, összevont képzés szervezőmunkáját; a tanulási készségek fejlesztésére irányuló pedagógiai anyaggal kapcsolatos feladatokat és a jövőre vonatkozó teendőket, mint például a Regionális Kerekasztal, illetve a Nemzetközi Konferencia előkészítését, valamint az Európai, Tanulási Készségeket Fejlesztő Portál (Gateway) létrehozásának következő lépéseit.
O2 – „Hogyan tanítsunk tanulni?” – képzés középiskolai tanárok számára
Az O2 szakasz első fázisa az O1 eredményeire építve kifejleszteni a „Hogy tanítsunk tanulni?” képzési anyagot. Az O2 szakasz fő célkitűzése az volt, hogy biztosítson egy olyan módszertani eszközkészletet, amely segít a tanároknak a különböző középiskolai tantárgyi óratervbe, majd később az iskolai tantervbe integrálni a három alapkészséget: a kritikai gondolkodást, a problémamegoldást és a saját tanulási folyamat menedzselését. E három alapkészség mindegyikén belül a tanulási képességet fejlesztő 10 legjobb módszert és technikát a Pannon Egyetem (UP), az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (EKU) és a Szlovák Nemzeti Oktatási Intézet szakértő munkatársai fejlesztették és dolgozták ki.
Rövid távú, összevont oktatói tréning Pozsonyban
A „Hogyan tanítsunk tanulni?” képzési anyag szolgált a 2019 júliusában, Pozsonyban rendezett, ötnapos képzési tevékenység alapjául. A tréning eredményeként a résztvevők megismerték a projektkövetkező lépésében rájuk váró feladataikat. Felkészültek arra, hogy a következő tanév megkezdése előtt ’kiképezzék’ a kollégáikat, és megtervezték, hogyan mentorálják őket. A képzési hét folyamán a tanárok óraterveket dolgoztak ki, amelyek a három alapvető tanulási készségre épülnek. Létrehoztak egy stratégiai tervet arra, hogy hogyan építsék be a saját iskolájukba a tanulási készségeket fejlesztő módszereket.
Nemzetközi Projekt Találkozó Pozsonyban
A LELLE2 partnerség második nemzetközi projekt találkozóját Pozsonyban tartották meg a szlovákiai Állami Pedagógiai Intézet szervezésében. A két napos munka során a projektmenedzsment kérdések megvitatásán túl a Partnerek megbeszélték a jó gyakorlatok a készségfejlesztésben gyűjteményének eredményeit, valamint a jövőbeli terveket, mint például a How to Teach How to Learn – tréningkönyv és az ehhez kapcsolódó pozsonyi módszertani oktatás előkészítését, továbbá a középiskolai diákok kompetencia mérését.
Nemzetközi Projekt Találkozó Veszprémben
2018. október 8-9-én Veszprémben rendezték meg az első nemzetközi projekt találkozót. A Kick-off meeting eredményesen, az összes partner részvételével zajlott, így a projekt munka sikeresen elindult.